Cenny czarny bez

monday3Czarny bez jest chyba najbardziej znana i rozpowszechniona roślina lecznicza w europie. Ma on bardzo silne właściwości przeciwzapalne i podnoszące odporność. Szczególnie popularny jest sok z czarnego, bzu, ale w aptece czy sklepie zielarskim nabyć można suszone kwiaty a nawet korę z tej rośliny. Można też samemu zbierać kwiatostany czarnego bzu, robimy to w maju i czerwcu. Potem suszy się je na różne sposoby. Suszone kwiaty czarnego bzu di złaje przede wszystkim napotnie, na nerki lekko moczopędnie i oczyszczają organizm z toksyn. Zawartość rutyny powoduje, że czarny bez uszczelnia naczynia włosowate i zwiększają ich elastyczność. Czarny bez złagodzi całkiem pokaźna liczbę chorób takich jak katar, gorączka, różyczka, szkarlatyna i zapalenie pęcherza moczowego. Napar z czarnego bzu sprawdzi się przy zapaleniu spojówek oraz przy anginie. Owoce czarnego bzu są przede wszystkim skutecznym środkiem przeciwbólowym. Owoce zrywamy w sierpniu i wrześniu, kiedy już są wybarwione, ale dostatecznie wciąż jędrne. Potem je suszymy. Owoce takie są doskonałym źródłem antocyjanów i karotenoidów. Jest w nich też sporo witaminy B i C. Owoce też wzmagają widzialnie potu i oczyszczają organizm ze szkodliwych produktów 0przemiany materii. Owoce te w małych dawkach zwalczają biegunki a w większych zaparcia. Przetworami z jagód czarnego bzu można leczyć wiele chorób.

Ssanie oleju

olej-ssanieSsanie oleju ze słonecznika pozwoli na pozbycie się wielu chorób. Ale metoda ta jest znana wśród wielu znachorów na świecie. Ale trudno to medycznie udowodnić. Ale widać, że kondycja fizyczna organizmu bardzo się poprawia. Z metody tej może skorzystać każdy, kto ma w domu butelkę oleju słonecznikowego. Terapia ta nie ma też żadnych skutków ubocznych. Podczas ssania oleju pobudzana jest błona śluzowa w jamie ustnej. I to dzięki tej błonie dochodzi do oczyszczenia i uleczenia organizmu. Do oleju przenikają toksyny zalegające w naszym ciele. Potem trzeba wypluć olej po płukaniu ust. W ten sposób można leczyć bóle głowy, zapalenie zatok, problemy trawienne, choroby jelit, płuc i nerek. Bierzemy w tym celu łyżeczkę tłoczonego na zimno oleju słonecznikowego do ust i płuczmy nim jamę ustna przez kwadrans. Ale najgorsze, co może być to połknięcie takiego oleju. Olej na początku jest gęsty, ale z czasem staje się wodnisty. Po wypluciu oleju myjemy zęby i dokładnie płuczemy usta wodą. Ssanie oleju trzeba powtarzać tak długo aż uleczymy się z dolegliwości. Najczęściej trwa to około miesiąca. Zaobserwowano też, że u części osób na początku kuracji dochodził do pogorszenia się samopoczucia, ale po kilku dniach to mijało. Dlatego jełki po kilku dniach kuracji poczujesz się słabo to jej nie przerywaj.</

Próchnica

prochnicaZ badań wynika że Polacy coraz lepiej dbają o stan swojego uzębienia. To dobrze ponieważ niewiele osób wie ze bakterie które powodują rozwój próchnicy są też odpowiedzialne za choroby serca i naczyń krwionośnych oraz kilka innych. Próchnica jest chorobą zakaźną, wystarczy że napijemy się z tego samego kubka co osoba chora by bakterie przeniosły się do naszej jamy ustnej. W naszej jamie ustnej znajduje ię 300 rodzajów bakterii, ale nie wszystkie z nich powodują próchnicę. Same bakterie mają ograniczone pole działania, do namnażania się potrzebują węglowodanów czyli cukrów. Gdy jemy coś słodkiego czy też pijemy to w naszych ustach spada poziom pH. To zjawisko zwane jest zakwaszeniem środowiska w jamie ustnej. Podczas którego dochodzi do procesu demineralizacji szkliwa, opiera się ona głównie na utracie wapnia. To ile czasu potrzeba by w zębie powstała dziura zależy od wielu czynników, jednym z nich jest ilość śliny. Jeśli będzie jej dużo to ubytek może powstawać miesiące a nawet lata. Analogicznie jeśli śliny jest mało to próchnica rozprzestrzenia się bardzo szybko i atakuje kolejne zęby. Gdy ząb zaczyna bleć to znak że próchnica jest już zaawansowana i ząb zaczyna boleć. Najczęściej wymaga to leczenia kanałowego, dlatego warto zgłaszać się do stomatologa w jak najwcześniejszym stadium. Dlatego zaleca się kontrolę raz na pół roku. Na początku procesu rozwijania się próchnicy powstaje plama próchnicowa na szkliwie. W tym momencie najczęściej stosuje się preparaty fluorowe które mogą występować jako płukanka, żel lub lakier. Gdy choroba ta jednak zaatakowała już zębinie to trzeba wyczyścić i usunąć zaatakowaną część zęba. Następnie ubytek wypełnia się plombą. Sporo osób nie poddaje się kontroli ponieważ boi się borowani. Jednak to właśnie borowanie jest jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie próchnicy. Ale przecież leczenie nie musi boleć, można zastosować znieczulenie, zależnie od gabinetu jego koszt waha się od 15 do 25zł. Odpowiedni preparat podaje się za pomocą strzykawki, wkłucia praktycznie nie czuć. Aby zapobiegać próchnicy trzeba szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie przez co najmniej trzy minuty. Najlepiej też używać pasty z fluorem. Wskazane jest też używanie nici dentystycznej po to by wyczyścić przestrzeń między zębami. Można też używać płyny do płukania jamy ustnej. By nie dawać za wielkich szans próchnicy to trzeba ograniczyć ilość słodyczy. Pamiętajmy że słodkie nie tylko są batony i cukierki ale także kolorowe napoje. Każde przegryzienie czegoś słodkiego powoduje zwiększenie ryzyka.

Zaszufladkowano do kategorii Zdrowie